Dekoracje na Dzień Nauczyciela

Święto Edukacji Narodowej to bez wątpienia szczególna uroczystość, zarówno dla wszystkich uczniów, oraz oczywiście ich rodziców. Rok rocznie w dniu 14 października organizuje się w polskich szkołach i przedszkolach liczne akademie i przedstawienia, odnoszące się do pracy pedagogów oraz zdobywania wiedzy i nowych umiejętności przez nasze dzieci.

Aby zatem odpowiednio uczcić tę wyjątkową, szkolną uroczystość warto zachęcić najmłodszych do przygotowania krok po kroku pięknych ozdób i dekoracji, na przykład z papieru lub kolorowej bibuły, które mogą stać się niebanalnym i pomysłowym elementem okolicznościowej gazetki, wystroju Sali czy scenografii do spektaklu na Dzień Nauczyciela. W niniejszym artykule podpowiadamy zatem, jakie ozdoby okażą się najodpowiedniejsze na okazję Dnia Edukacji Narodowej w przedszkolu czy szkole podstawowej i gimnazjalnej.

Ciekawym pomysłem może być zrobienie wspólnie z dziećmi z twardego kartonu lub bloku technicznego napisu z pięknym, znanym wierszem o nauczycielach czy sentencją lub aforyzmem o trudnej pracy pedagogów. Z powodzeniem można będzie również wykonać z kolorowego papieru, wstążek lub barwnych koralików piękne i efektowne bukiety, na przykład róż lub tulipanów, które będzie można wręczyć wychowawcy jako symboliczny upominek na Dzień Nauczyciela, wyrażający szacunek i wdzięczność za trud wnoszony w codzienną edukację dzieci.

Dekoracje na Dzień Edukacji Narodowej mogą również odnosić się do najważniejszych i najlepiej rozpoznawalnych symboli związanych ze zdobywaniem wiedzy oraz mądrością. Warto więc będzie przygotować na szkolną gazetkę kształt sowy lub otwartej księgi z piórem. Na jej stronach będzie można wypisać aforyzm lub przysłowie o nauce, bądź też umieścić oryginalne i eleganckie życzenia dla nauczycieli, dziękując im tym samym za cierpliwość i zawsze chętnie niesioną uczniom pomoc.

Sale lekcyjne, szkolny korytarz lub przestronną salę gimnastyczną, na której odbywać się będzie uroczysta, okolicznościowa akademia z okazji Dnia Nauczyciela można również z powodzeniem udekorować wyciętymi wspólnie z najmłodszymi z papieru kolorowymi, jesiennymi liśćmi, które można na przykład przykleić bezpośrednio do ścian lub zawiesić na barwnych sznureczkach czy tasiemkach u sufitu. Ciekawym pomysłem może być również samodzielne wykonanie pomysłowych i oryginalnych laurek dla wychowawców i poszczególnych pedagogów, ozdobionych papierowymi lub namalowanymi kredkami, flamastrami lub farbami kwiatami i ładnie ułożonymi, ręcznie wpisanymi życzeniami.