Kwiaty i prezenty dla pedagogów

Z okazji Święta Nauczyciela wypadającego każdego roku w dniu 14 października tradycyjnie składa się pedagogom okolicznościowe życzenia oraz wręcza symboliczne, drobne prezenty i upominki, wyrażające uznanie oraz szacunek uczniów i rodziców za ich ogromny wkład w wychowanie dzieci.

Na Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolach i szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz liceach tradycyjnie organizuje się uroczyste akademie i różnego rodzaju przedstawienia czy spektakle teatralne, nawiązujące do tematyki pracy nauczyciela. Podczas tego rodzaju wydarzeń wręcza się także pedagogom i wychowawcom klas kwiaty lub inne prezenty czy upominki, do których warto dołączyć też okolicznościowy wierszyk lub samodzielnie wykonaną przez dziecko, ozdobną laurkę na Święto Nauczyciela.

Przed 14 października warto więc wspólnie z rodzicami i dziećmi podjąć decyzję co do wyboru odpowiedniego prezentu dla wychowawcy oraz poszczególnych nauczycieli naszych pociech. Inny upominek możemy bowiem wręczyć nauczycielowi języka polskiego, historii czy matematyki, inny zaś nauczycielowi języka obcego czy dyrektorowi szkoły. Pamiętajmy jednak, aby to podarek dla wychowawcy klasy był najbardziej elegancki i opatrzony pięknymi życzeniami. Z powodzeniem możemy do kosza prezentowego dołączyć także okolicznościowy wierszyk dla nauczyciela lub rymowane, ułożone wspólnie z dziećmi życzenia, odnoszące się do trudu wkładanego w codzienną pracę oraz kształtowanie charakterów i postaw uczniów.

Przykładowo polonistce czy nauczycielce historii lub innych przedmiotów humanistycznych warto będzie z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczyć efektowny i pomysłowo zapakowany bukiet  pięknych kwiatów lub oryginalny kosz prezentowy ze słodyczami czy ciętymi kwiatami. Na dekoracji takiego słodkiego upominku można umieścić również życzenia od całej klasy lub komitetu rodzicielskiego. Z kolei dla matematyka czy wuefisty odpowiednim prezentem mogą okazać się oprócz wykwintnego zestawu czekoladek także bardziej praktyczne upominki, nawiązujące do ich przedmiotów nauczania.

Nauczycielom przedmiotów artystycznych, na przykład plastyki czy muzyki można także z powodzeniem podarować na Święto Edukacji Narodowej efektowne i oryginalne figurki czy stylowe rzeźby bądź pomysłowe dekoracje do mieszkania. Wychowawcy lub poszczególnym pedagogom można też śmiało podarować na przykład podwójny bilet na koncert, ciekawy spektakl teatralny lub do filharmonii czy opery. Bez wątpienia tego rodzaju podarunki okażą się bardzo trafione i w symboliczny sposób wyrażą sympatię i podziw uczniów oraz ich rodziców co do nierzadko trudnej, ale i niezwykle satysfakcjonującej pracy nauczyciela.