Pomysłowe życzenia dla wychowawcy

Z okazji Dnia Nauczyciela warto przygotować nie tylko uroczystą, okolicznościową kolną akademię, ale także wybrać odpowiednie prezenty i upominki dla pedagogów. Pamiętajmy jednakże, aby w tym szczególnym dniu to przede wszystkim wychowawcy klasy złożyć piękne i serdeczne życzenia od uczniów i rodziców, wyrażające nasze uznanie i podziw dla ich nierzadko bardzo trudnej pracy z naszymi pociechami.

Życzenia składane wychowawcom i poszczególnym nauczycielom różnych przedmiotów powinny być uzupełnieniem uroczystych akademii i przedstawień z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Najlepiej będzie, jeśli w takich okolicznościowych życzeniach zawrzemy i wyrazimy przede wszystkim nasz szacunek i uznanie za ogromny wkład pracy w edukację i wychowanie dzieci. Eleganckie i piękne życzenia dla pedagoga można też z powodzeniem umieścić na okolicznościowych laurkach i kartkach samodzielnie przygotowanych przez nasze pociechy.

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela możemy ułożyć niemalże w dowolnej formie, na przykład rymowanej. Ciekawym pomysłem może być również przygotowanie różnego rodzaju sentencji czy cytatów na Święto Edukacji Narodowej na wesoło, co z pewnością doskonale sprawdzi się w szczególności podczas obchodów 14 października w przedszkolu lub szkole podstawowej. Poniżej podpowiadamy Państwu zatem, jakie mogą być przykładowe życzenia dla wychowawców oraz nauczycieli naszych dzieci.

Podczas Dnia Edukacji Narodowej warto złożyć pedagogom życzenia odnoszące się więc przede wszystkim do ich nieocenionej pomocy, jaką służą swoim uczniom. Do symbolicznego upominku czy bukietu kwiatów warto zatem będzie dołączyć następujące życzenia: „Drogi Nauczycielu, pokazałeś nam jak zmienić świat i nauczyłeś jak być dobrym. Za to wszystko serdecznie Ci dziękujemy i życzymy wszystkiego co najlepsze!”. Innym przykładem mogą być również takie życzenia dla wychowawcy: „Kiedy pójdziemy w szeroki świat i będzie nam ciężko, wtedy w naszych myślach Ty będziesz, bo nauczyłeś nas stać po słusznej stronie i nigdy się nie poddawać.”

Alternatywą popularnych życzeń mogą okazać się pomysłowe i piękne wiersze dla nauczycieli, odpowiednie na ich święto. Nasze pociechy można zatem z powodzeniem zachęcić do wygłoszenia z tej okazji lub wpisania tego rodzaju życzeń na kartki i ozdobne laurki dla wychowawców lub innych pedagogów. Przykładowy tekst takiego wierszyka może brzmieć następująco: „Życzymy Pani/Panu tak jak nikt nie życzył spełnienia Marzen i słodyczy. Tak życzymy Ci jak dobra wróżka z głębi dziecięcego serduszka.