Przygotowanie laurki przez dzieci

Święto Edukacji Narodowej to bez wątpienia jedna z najważniejszych uroczystości w polskich szkołach i przedszkolach. Z tej okazji często organizuje się przecież różnego rodzaju przedstawienia, apele i akademie oraz przygotuje piękne i serdeczne życzenia dla nauczycieli czy wychowawców klas.

Niezwykle ważnym elementem obchodów Dnia Nauczyciela są również wszelkie symboliczne upominki i podarunki dla pedagogów, takie jak słodycze czy bukiety kwiatów. Z okazji 14 października warto dołączyło nich również życzenia lub wiersze o pracy nauczyciela bądź też samodzielnie wykonane przez dzieci oryginalne i pomysłowe laurki. Z pewnością będą one doskonałym prezentem na uświetnienie tej jakże ważnej okazji i wywołają ciepły, szczery uśmiech na twarzach nauczycieli w przedszkolu czy szkole podstawowej.

Z okazji Dnia Nauczyciela warto zatem będzie zachęcić nasze pociechy do samodzielnego przygotowani krok po kroku efektownych i ładnych laurek oraz okolicznościowych kartek z życzeniami dla wychowawcy, polonisty, historyka czy nauczycieli innych przedmiotów. Na tego rodzaju dziecięcych laurkach powinny znaleźć się zatem przede wszystkim charakterystyczne ozdoby i dekoracje na Święto Nauczyciela, takie jak symbol otwartej księgi, sowy czy pióra, odwołującego się do mądrości i zdobywania wiedzy oraz wykształcenia przez nasze dzieci.

Zarówno podwójna i otwierana, jak również jednostronna, elegancka laurka dla nauczyciela może również być ozdobiona stylowymi i pięknymi kwiatami zrobionymi z kolorowego papieru lub marszczonej, cienkiej bibuły w różnych odcieniach. Do udekorowania okolicznościowej kartki z życzeniami na Dzień Edukacji Narodowej można także z powodzeniem wykorzystać błyszczące koraliki w różnych kształtach, barwne cekiny lub inne, równie pomysłowe elementy, tworzące estetyczną i pomysłową całość. Laurkę taką będzie można również na koniec przewiązać ozdobną wstążeczką lub kokardą z szerokiej, kolorowej lub połyskliwej tasiemki.

Dziecięcą laurkę na okazję Dnia Nauczyciela można również z powodzeniem zaprojektować w ciekawym kształcie, na przykład symbolizującej mądrość i wiedzę sowy czy książki. Okolicznościowe kartki dla każdego z pedagogów mogą nieco różnić się między sobą, odwołując się chociażby do przedmiotu nauczania danego nauczyciela czy wychowawcy klasy. Wewnątrz takiej pomysłowej laurki można z kolei wpisać wspólnie z dzieckiem ułożone życzenia lub rymowany wierszyk dla pedagoga. Powinien on odnosić się przede wszystkim do uznania i szacunku wobec nierzadko trudnej i ciężkiej pracy nauczycieli, wkładających przecież wiele trudu i cierpliwości w przygotowanie naszych pociech do samodzielnego, dorosłego życia.